Sports Results Term 1 Week 11

Sports Results Term 1 Week 11
Sports Results Term 1 Week 11

A fantastic week of sport culminating in the finals weekend for all our Tanglin Trust School teams! Well done to everyone who competed and a special mention to our U16s and U19s Rugby teams who were tournament champions at the SCC 7's, our U19 Girls Football team who were crowned SEASAC Champions as well as our 9U A Boys Football and Junior School Cross Country Girls teams who are ACSIS champions!

Season 1: ACSIS Results

Juniors:

Cross Country - Overall Boys

Boys - 3rd

Cross Country - Overall Girls

Girls - 1st

9U Football Girls - Div 1

4th/5

9U Football Boys A - Div 1

1st/7

9U Football Boys B - Div 2

5th/6

9U Football Boys - Div 3 (C Blue)

16th/18

9U Football Boys - Div 3 (C White)

10th/18

9U Football Boys D - Div 4

5th/7

11U Basketball Girls A - Div 2

4th

11U Basketball Girls B - Div 3

6th

11U Basketball Boys A - Div 2

2nd

11U Basketball Boys B - Div 3

4th

Seniors:

12U Badminton Girls A - Div 2

3rd/6

12U Badminton Boys A - Div 1

5th/8

12U Badminton Boys B Div 2

4th/9

12U Badminton Boys C Div 2

8th/9

12U Girls Touch A

3rd/6

12U Netball A - Div 1

3rd/7

12U Netball B - Div 2

3rd/8

12U Netball C - Div 3

5th/8

12U Rugby A

2nd/3

12U Rugby B

5th/8

14U Badminton Girls A - Div 1

6th/6

14U Badminton Girls B - Div 3

6th/6

14U Badminton Girls C - Div 4

4th/4

14U Badminton Boys A - Div 1

4th/6

14U Badminton Boys B - Div 3

5th/6

14U Badminton Boys C - Div 4

4th/6

14U Badminton Boys D - Div 4

6th/6

14U Touch A - Div 1

3rd/6

14U Touch B - Div 3

3rd/6

HS Cross Country

Team Boys: 4th/7
Team Girls: 4th/5
19U Boys - Daniel Coughlan (2nd/40)
16U Girls - Carla Brussey

MS Cross Country

Boys – 3rd

14U Cricket A

6th/6

14U Rugby A - Div 1

1st/7

14U Rugby B - Div 1

7th/7

14U Rugby C - Div 2

7th/7

16U Boys Football A - Div 1

4th/7

16U Boys Football B - Div 2

5th/7

19U Girls Volleyball A - Div 1

6th/7

19U Girls Volleyball B - Div 2

8th/8

19U Girls Volleyball C - Div 3

4th/6

19U Girls Volleyball D - Div 3

6th/6

19U Boys Volleyball A - Div 2

4th/7

19U Girls Football A - Div 1

1st/6

19U Boys Football A - Div 1

4th/6

19U Boys Football B - Div 3

4th/7